Kúpacie jazierko

Kúpacie jazierko

Je cenovo dostupné, pretože nemá stavebnú časť ani žiadne technológie. Jeho fungovanie zabezpečuje samotná príroda. Mesačné náklady na prevádzku sú a navždy budú nula.

Enter your quote

Tom Harry

Ako to funguje

Ako to funguje

Živiny si z vody pre svoj rast odčerpávajú vodné rastliny, preto sa ich nedostáva riasam. To je dôvod, prečo sa nedokážu premnožiť. Ďalšie živiny, ktoré sa do jazierka dostanú návevom vo forme peľu a listov padajú na dno, kde vytvárajú sediment (preto sa takéto jazierko nazýva aj sedimentačné).

Čistota vody a údržba

Čistota vody a údržba

Meníme len poslednú vetu: Ak nechcete, aby sa vaše jazierko dostalo do takéhoto stavu, ale zároveň nemáte čas, alebo záujem o jeho údržbu, bude pre vás lepšou voľbou kúpacie jazierko s filtračnou technológiou, alebo prírodný bazén, kde je možné používať robotický vysávač.

Veľkosť a hĺbka

Veľkosť a hĺbka

Ľudia sa nás často pýtajú, prečo to musí byť také veľké a hlboké. Odpoveď na túto otázku je jednoduchá a jasná – aby to fungovalo. Čím viac vody v jazierku bude, tým bude teplotne a biologicky stabilnejšie. Plytčiny jazierko vyhrievajú, hlboká časť zabezpečí, že sa v lete nebude prehrievať. Čím bude jazierko hlbšie, tým menšia bude pravdepodobnosť, že sediment na dne plávacej časti sa pri plávaní rozvíri a zakalí vám vodu. A živiny zostanú tam, kde zostať majú – v sedimente. Minimálny objem kúpacieho jazierka bez technológie je 100m³. S pridaním filtračnej technológie sa vieme dostať na 50m . Minimálna hĺbka sedimentačného jazierka je 3m.

Život v jazierku

Život v jazierku

V chlórovom bazéne sa človek snaží zabiť všetko živé. S kúpacím jazierkom je to presne naopak. Ono je priam závislé na živote v ňom a okolo neho. Voda je život. Vaše jazierko akoby zázrakom osídlia najrôznejšie rastliny a živočíchy. Voda bude plná planktónu, ktorý sa mimochodom živí aj riasami. A čím väčšia rozmanitosť života takto vznikne, tým krajšie a lepšie fungujúce vaše jazierko bude. Aký počet žiab postupne osídli vaše jazierko, pochopiteľne záleží od lokality a miestnych podmienok. Ak však už dnes viete, že prítomnosť niektorého z týchto prirodzených obyvateľov by vám vadila, potom je zrejmé, že kúpacie jazierko nie je pre vás. V tom prípade vám ako alternatívu chlórového bazéna ponúkame bazén HYDROBALANCE.