Bazén HYDROBALANCE

Bazén HYDROBALANCE

Rakúska technológia HYDROBALANCE pri správnej údržbe permanentne zabezpečuje maximálnu priezračnosť a čistotu vody. Filtre HYDROBALANCE sú dokonca také účinné, že rastlinná – filtračná časť bazéna vôbec nie je potrebná. S technológiou HYDROBALANCE je možné postaviť bazén akýchkoľvek rozmerov a akejkoľvek hĺbky. Používa sa od fontán, maličkých bazénov v súkromných záhradách, cez hotelové komplexy, až po verejné, či súkromné bazény s obrovskou rozlohou. Od horských hotelov v Alpách až po katarskú púšť. A čistota vody v každom z nich spĺňa rakúsky štandard pre verejné kúpaliská.

Enter your quote

Tom Harry

Ako to funguje

Ako to funguje

Filtre HYDROBALANCE sú umiestnené pod dvomi vrstvami štrku priamo v tele bazéna. Voda je čerpaná cez štrk a filtre späť do bazéna. Na filtroch žijú kolónie baktérii, ktoré spotrebovávajú takmer všetky živiny obsiahnuté vo vode. Riasam preto zostáva len úplné minimum a tak sa nedokážu premnožiť. Obrovskou výhodou filtrov HYDROBALANCE oproti väčšine iných filtračných zariadení je fakt, že človek ich uvidí len pri inštalácii. Žiadne vyberanie, rozoberanie, žiadne výmeny a žiadne opotrebenie. Prvé filtre boli inštalované v roku 1998 a odvtedy spoľahlivo fungujú. Bazén je možné používať aj v zime. Ak ho v zime používať nebudete, nie je potrebné akokoľvek ho zazimovať – stačí vypnúť čerpadlo.

Čistota vody a údržba

Čistota vody a údržba

Aj pri bazéne HYDROBALANCE platí základné pravidlo – čím viac údržby, tým čistejšia voda. Avšak základný štandard čistoty vody bazéna HYDROBALANCE je tak vysoký, že aj v prípade, ak by ste snáď na čas zleniveli, čistota vody v bazéne bude stále vysoká. Ak však chcete mať naozaj ukážkovo kryštáľovú vodu, je potrebné raz za 2 až 4 týždne bazén vyčistiť robotickým vysavačom. V tomto bazéne nevzniká takmer žiadny sediment, avšak stále sa jedná o prírodný bazén a na celom jeho povrchu vzniká jemný biofilm, ktorý je ľahko odstrániteľný práve robotickým vysavačom.

Prevádzkové náklady

Prevádzkové náklady

Bazén HYDROBALANCE s veľkosťou 35m² cez svoje filtre za hodinu prečerpá 18m³ vody a spotrebuje na to 155W/h. Je nutné, aby čerpadlo bolo v prevádzke 24/7, čo znamená, že za mesiac spotrebuje približne 110kW elektrickej energie, čo je pri súčasných cenách elektriny asi 19€ mesačne. Pre udržanie ukážkovo kryštáľovej vody výrobca odporúča raz ročne použiť tri prípravky, cena ktorých je na bazén s veľkosťou 35m² približne 280€.

Život v bazéne

Život v bazéne

V chlórovom bazéne sa človek snaží zabiť všetko živé. Kúpacie jazierko, či prírodný bazén budú naopak životom prekypovať. Bazén HYDROBALANCE stojí v tomto ohľade niekde uprostred – nenachádzajú sa vňom žiadne chemikálie, čo znamená, že neublíži žiadnemu organizmu, ktorý sa doň dostane. Zároveň je však jeho voda tak biologicky chudobná, že životom nebude nikdy prekypovať tak ako kúpacie jazierko, či prírodný bazén – pre organizmy, ktoré sa doň dostanú nie je jedovatý, ale nie je pre ne ani lákadlom. V prípade, že chcete bazén s kryštáľovo čistou vodou, v ktorom nežijú takmer žiadni nepozvaní obyvatelia, ale zároveň chcete do svojej záhrady pritiahnuť život a mať v ňom krásne vodné rastliny, existujú tu zaujímavé možnosti: Vedľa vášho HYDROBALANCE bazéna vytvoríme plytkú rastlinnú časť, ktorá sa bude tváriť, ako súčasť vášho HYDROBALANCE bazéna, ale v skutočnosti nebudú prepojené – jedna bude prekypovať životom, druhá bude kryštáľovo čistá. Alebo tú plytkú, rastlinnú časť umiestnime do inej časti záhrady? Voľba je na vás.